Marta Graham. Biografija

Įvadas. Martha Graham (1894–1991). Pagrindiniai biografijos ir kūrybos faktai. Martos Graham technika. M. Graham ir "Lamentation" (rauda). "Primitive Mysteries" (Primityvios misterijos). Amerikietiškos temos. Išvados.
1 atsiliepimai
Apimtis
6 puslapiai
Kategorija
Teatro namų darbas
Marta Graham. Biografija 1 puslapis
1 puslapis
Marta Graham. Biografija 2 puslapis
2 puslapis
Marta Graham. Biografija 3 puslapis
3 puslapis
Marta Graham. Biografija 4 puslapis
4 puslapis
Marta Graham. Biografija 5 puslapis
5 puslapis
Marta Graham. Biografija 6 puslapis
6 puslapis
Marta Graham. Biografija 7 puslapis
7 puslapis
Marta Graham. Biografija 8 puslapis
8 puslapis
Marta Graham. Biografija 9 puslapis
9 puslapis
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.

Darbo ištrauka

Marta Graham – XX amžiaus šokio deivė, jos menas – novatoriškas, laužantis taisykles, išradingas, todėl yra nuolat iš naujo save kuriantis. Kūnas – svarbiausia jo išraiškos priemonė. Jis skleidžiasi čia ir dabar bei negali egzistuoti be publikos. Tai jam suteikia neišsenkamos energijos ir aktualumo. Martha Graham – viena iš garsiausių Jungtinių Amerikos Valstijų šokėjų, pasaulinio ryškumo žvaigždė. Iki šiol ši miniatiūrinė moteris pelnytai vadinama modernaus šokio motina, mo-dernios išraiškos pradininke, didžiąja amžiaus menininke, visiems laikams pakeitusia Amerikos atlikėjų šokio judesį. Martos įtaka šokiui buvo stulbinama, ir dažnai lyginama su Picasso dailėje, Stravinskiu muzikoje ir Frank Loyd Wright‘u architektūroje. Šokėja ir choreografė Marta Graham (1894 – 1991) buvo iškiliausia modernaus šokio judesių kūrėja. Jos karjera tęsėsi daugiau nei 50 metų, per kuriuos ji sukūrė per 180 darbų, juose ji išvystė originalią tikroviško, didelio intensyvumo šokio techniką, pasižyminčia stipria emocijų išraiška, ir stilizuotus kūno judesius. Būtent iš Martos interpretuojamo šokio lanksčia pėda ir pul-suojančiu dubeniu gimė jausmai žmogaus figūrai. Iki šios menininkės naujovių šokėjai dėmesį kon-centruodavo tik klasikinio baleto judesių emociniam ir psichologiniam tobulinimui. Perėmę jos nau-joves, šokėjai pradėjo kurti ištisas šokių kompozicijas. M. Graham, aiškindama savo laisvumą ne-oklasikiniame balete, teigė: "Kiekvienas šokis yra tarsi karščio matuoklis, širdies diagrama... Inst-rumentas, kurio dėka šneka šokis yra taip pat instrumentas, jo dėka gyvename gyvenimą....".Martha Graham gimė 1894 m. mažame Pitsburgo miestelyje, Pensilvanijos valstijoje (JAV). Jos tėvas buvo psichiatras, specializavęsis žmogaus psichologijoje. Dr. Graham labai domė-josi, ką žmonės nori perteikti savo kūnais. Šis susidomėjimas persidavė jo vyriausiajai dukteriai Martai, kuri dažnai kartodavo savo tėvo posakį: "Judesiai niekada nemeluoja". 1908 m. Graham šeima persikėlė į Santa Barbara, Kalifornijoje. 1911 m. ji pamatė Ruth Saint-Denis pasirodymą ir nusprendė tapti šokėja. "Aš nuėjau į Mason operos teatrą su tamsia suknele ir skrybėle, kurią man nupirko tėvas (...) Jis prisegė puokštę žibučių prie mano pilkos suknelės ir tą naktį mano dalia buvo patvirtinta. Uždanga prasivėrė. Žiūrovai buvo ramūs. Miss Ruth atliko programą įtraukiant žino-miausius jos solo – "Kobra", "Radha" ir "Profesionalė". Taip pat programoje buvo ir jos žino-miausias šokis "Egypta". ...

Literatūros šaltiniai 4
Darbo lygis Universitetinis
Kursas 3 kursas
Darbo tipas Namų darbai
Failas Marta Graham. Biografija .doc (491.72 KB)

Kiti mokslo darbai

R. Oginskaitė
R. Oginskaitė "Teatras be pasakų knygų"
  • Analizės »
  • Teatro analizė

Rūtos Oginskaitės knygos "Teatras be pasakų" analizė. Istorija. Estetika.

2 atsiliepimų
Parsisiųsti
Režisūrinė pjesės analizė: P. Vaičiūnas
Režisūrinė pjesės analizė: P. Vaičiūnas "Patriotai"
  • Analizės »
  • Teatro analizė

Pirmas įspūdis perskaičius pjesę. Pjesės aktualumas. Gyvenimiškas pjesės pagrindas. Tema. Idėja. Žanras. Fabula....

1 atsiliepimų
Parsisiųsti
Spektaklio analizė:
Spektaklio analizė: "Nusikaltimas ir bausmė"
  • Analizės »
  • Teatro analizė

G. Varno spektaklio "Nusikaltimas ir bausmė" analizė. Realistinė drama. Veikėjai. Scenografija. Muzika. Rež...

1 atsiliepimų
Parsisiųsti
Spektaklio analizė: J. Montvila
Spektaklio analizė: J. Montvila "Gyvenimo geismas"
  • Analizės »
  • Teatro analizė

Juozo Montvilos spektaklio "Gyvenimo geismas" analizė.

2 atsiliepimų
Parsisiųsti
Spektaklio recenzija:
Spektaklio recenzija: "Tariamas ligonis" (3)
  • Analizės »
  • Teatro analizė

Vaikų ir jaunimo teatro studijos komedijos vaikams "Tariamas ligonis", vykusio Šiaulių kultūros centre...

2 atsiliepimų
Parsisiųsti