Rašiniai

Naikini gamtą - vadinasi naikini save

10   (3 atsiliepimai)
Naikini gamtą - vadinasi naikini save 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmogus kūrėjas prasideda ne eilėraščiu ir ne knyga, o žeme, saule, motinos rankomis, paukščio čiulbesiu... Tokias mintis išsakė vienas iškiliausių nūdienos lietuvių poetų J.Marcinkevičius. Tai gamtos grožis pakylėja, įkvepia ir praverčia prabilti mus žodžiais gražiausiais. Bet kas įkvėps, jei neliks gamtos, jei prarasime mus dengiančią pastogę? Pranešimus apie nuolatos teršiamus vandenis, orą ir žemę, apie nykstančias augalų ir gyvūnų rūšis girdime kasdien, tačiau tik retam suskausta širdį, nes žmonės nesupranta, kad ne tik nesaugodami, bet dar ir niokodami gamtą, jie naikina ir save pačius.
Buvo laikai, kai žmonių požiūris į žaliąjį šydą, buvo visai kitoks. Senovėje lietuviai jautė ypatingą pagarbą miškams ir medžiams. Giriose buvo šventos vietos, kurias itin saugojo nuo svetimųjų, atėjūnų krikščionių. Nebuvo leidžiama net švento medžio šaką nulaužti. Ir pats Lietuvos karalius Mindaugas (XIII a.) nedrįso to daryti. Šių šventų giraičių būta lyg kokių draustinių, kuriuose norėta išsaugoti visą „žydintį“ gyvenimą.
Bėgant laikui, viskas pasikeitė. Dar XIX a. vid. A. Baranauskas apdainavo Lietuvos gamtos grožį, liaudies žmogaus taurumą, poetizavo senovės Lietuvą, tačiau jau poemos pradžioje iki horizonto vėrėsi „kalnai kelmuoti ir pakalnės nuplikusios — iškirsto ir nualinto šilelio vaizdai. Poetas pasakoja, kaip senosios kartos „su ašaromis truputį praskynę, jų vaikai „vaitodami, o anūkai „dūsaudami kirtę ir kaip proanūkiai be jokios gėdos „keturiasdešimt vežimų pardavę džiaugdavęsi ant dienos muštinį gavę!“ Kiek vėliau atsitokėję, miškų pasigedę, priugdę „kaip meldo gražiausio pušyno, saugoję, nė lapo neskynę.
Žmonija nuo seno naudoja ugnį savo reikmėms. Ji šildo, guodžia, ant jos gaminamas maistas. Kai kurioms tautoms tai — tikėjimo, apsivalymo simbolis. Senovės lietuviai garbino šventąją ugnį, turėjo ugnies, namų židinio deivę Gabiją, jai aukodavo aukas. Tačiau sugrįžkime į nūdieną, realybė daug skaudesnė, ugnis teikia ne vien naudą, ji pridaro ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 558 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (558 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 1 psl., (558 ž.)
  • Word failas 28 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt