Politologija (35)

Politikos mokslo atsiradimas ir ypatumai. Politologijos mokslo esmė ir jos objektas. Pagrindinės politologijos funkcijos. Politinės sistemos esmė ir jos struktūra. Politinės sistemos tipai ir jos funkcijos. Valdančioji-integracinė funkcija. Strateginė funkcija. Organizacinė funkcija. Reguliacijos funkcija. Politinės socializacijos funkcija. Politinės komunikacijos funkcija. Politinių režimų esmė. Politinių režimų tipai. Valstybės atsiradimo prielaidos. Valstybės esmė ir pagrindiniai jos elementai. Valstybės tipai. Pagrindinės valstybės funkcijos. Valdžios formos ir tipai. Pagrindiniai valdžios elementai ir jos ištekliai. Politinės valdžios legitimumas. Politinės valdžios funkcijos. Partijų atsiradimas. Partijų tipai ir funkcijos. Socialinių interesų integracijos funkcija. Socialinių interesų išreiškimo ir atstovavimo funkcija. Politinės socializacijos funkcija. Kovos dėl valdžios formavimo funkcija. Rinkiminės kompanijos organizavimo funkcija. Valdymo funkcija. Politinių partijų finansavimas. Finansavimo šaltiniai. Partinės sistemos esmė. Partinės sistemos tipai. Daugiapartinė sistema. Dvipartinė sistema. Dvipartinė modifikuota sistema. Blokų sistema. Dominavimo (vyravimo) partinė sistema. Visuomeniniai-politiniai judėjimai ir interesų grupės. Rinkimų esmė ir eiga. Rinkimų teisės nustatymas. Valstybės teritorijos padalijimas į rinkimines apygardas. Rinkėjų registravimas ir rinkėjų sąrašų sudarymas. Rinkėjų sąrašai. Kandidatų iškėlimas ir registravimas. Priešrinkiminė kampanija. Balsavimas. Rezultatų nustatymas ir mandatų suteikimas. Rinkimų sistemos esmė. Politinio elito samprata. Politinių elitų tipai. Politinių lyderių esmė. Politinių lyderių tipai. Pagrindines politinio lyderio funkcijos. Analitinė funkcija. Organizacinė funkcija. Integruojanti funkcija. Novatorinė funkcija. Komunikacinė funkcija. Instrumentinė funkcija. Orientacinė funkcija. Pilietinės visuomenės samprata. Pilietinė visuomenė ir valstybė. Pagrindinės tarptautinės organizacijos, jų struktūra ir pagrindinės veiklos kryptys. Jungtinių Tautų organizacija (JTO). Europos Taryba (ET). Šiaurės Atlanto sutarties organizacija (NATO). Europos Sąjunga (ES).
1 atsiliepimai
Apimtis
12 puslapių
Kategorija
Politologijos špera
Politologija (35) 3 puslapis
3 puslapis
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.

Darbo ištrauka

Darbo lygis Universitetinis
Kursas 4 kursas
Darbo tipas Šperos
Failas politologijos speros[1].doc (39.27 KB)

Kiti mokslo darbai

"Oranžinė revoliucija" arba Ukrainos prezidento rinkimų krizė
  • Analizės »
  • Politologijos analizė

"Oranžinės revoliucijos" analizė. Ukrainos prezidento rinkimai. Ukrainos krizė.

1 atsiliepimų
Parsisiųsti
Aristotelis
Aristotelis "Politika" (2)
  • Analizės »
  • Politologijos analizė

Aristotelio knygos "Politika" ištraukos analizė. Pirma knyga (ištrauka 63–75 psl.). Išanalizuotos Aris...

1 atsiliepimų
Parsisiųsti
Government in Lithuania, The UK and The USA
Government in Lithuania, The UK and The USA
  • Analizės »
  • Politologijos analizė

Darbas anglų kalba apie Lietuvos, Jungtinių Valstijų ir Jungtinės Karalystės valdymo sistemas. Role of Presidents and...

1 atsiliepimų
Parsisiųsti
Interesų grupės
Interesų grupės
  • Analizės »
  • Politologijos analizė

Interesų grupių skirstymas, klasifikacijos, profesinės sąjungos, verslo interesų grupės, Smulkaus ir vidutinio versl...

1 atsiliepimų
Parsisiųsti
Interesų grupės (5)
Interesų grupės (5)
  • Analizės »
  • Politologijos analizė

Įvadas. Interesų grupės: kas tai? Interesų grupių klasifikacija. Interesų grupės ir valdžios institucijos. Politin...

2 atsiliepimų
Parsisiųsti