Namų darbai

Sociologija pagal A. Giddensą

10   (2 atsiliepimai)
Sociologija pagal A. Giddensą 1 puslapis
Sociologija pagal A. Giddensą 2 puslapis
Sociologija pagal A. Giddensą 3 puslapis
Sociologija pagal A. Giddensą 4 puslapis
Sociologija pagal A. Giddensą 5 puslapis
Sociologija pagal A. Giddensą 6 puslapis
Sociologija pagal A. Giddensą 7 puslapis
Sociologija pagal A. Giddensą 8 puslapis
Sociologija pagal A. Giddensą 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

2. Materialinius – objektus, simbolius ar technologijas, kurie šį turinį turi.
Visų kultūrų pagrindą sudaro idėjos, kitaip dar vadinamos kultūrinėmis vertybėmis, tai reiškia tai, kas visuomenei svarbu, vertinga ar pageidautina. Kultūrinės normos reiškia elgsenos taisykles, atskleidžiančias ar įkūnijančias kultūros vertybes. Vertybės ir normos veikia drauge, formuodamos kultūros narių elgseną savo aplinkoje. Anot A. Giddenso pateiktų pavyzdžių, skirtingose visuomenėse kultūrų vertybės ir normos žymiai skiriasi. Kai kurie vienose kultūrose priimtini, o kitose nesuprantami elementai atskleidžia bendrąsias kultūrines skirtybes, kurios atskiria visuomenes. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos moksleivis egzamino metu pamatęs nusirašinėjantį draugą pasipiktintų ir įvairiais būdais bandytų pranešti dėstytojui. Rusų visuomenėje visiškai kitokia situacija, pas juos vyrauja „pagalba draugui“ supratimas, parodo rusų vertybes – lygybę ir bendrą problemų sprendimą susidūrus su valdžia. Vertybės ir normos giliai įsišaknijusios kultūroje, bet ilgainiui gali keistis.
Mūsų visuomenėje gyventojų segmentas, kuris išsiskiria iš likusios visuomenės vadinamas subkultūra. Egzistuoja daug įvairių subkultūrų – tai gotai, skinai, pankai, emo, sirgaliai, hipiai, reperiai ir pan. Lietuvos etninės subkultūros: romai, karaimai, totoriai, žydai litvakai, rusų sentikiai. Kitų kultūrų vertinimą lyginant pagal savo kultūrą vadiname etnocentrizmu. Sociologai kaip įmanydami stengiasi išvengti šio reiškinio, jie bando taikyti vieną iš pagrindinių sociologijos prielaidų kultūrinį reliatyvizmą – tirti kultūrą, remdamiesi jos pačios prasmėmis ir vertybėmis.
Pasak žymaus sociologo A. Giddenso „kultūra susijusi veikiau su išmoktais negu su paveldėtais visuomenės aspektais“. Procesas, išmokantis vaikus ar naujus visuomenės narius šios visuomenės gyvenimo būdo vadinamas socializazija. Ji yra pagrindinis kanalas kultūrai perduoti iš kartos į kartą. Socializacijos veiksniai – tai grupės arba socialiniai kontekstai, kur vyksta reikšmingi socializacijos procesai. Socializacija dar skirstoma į pirminę ir antrinę. Pirminė – apima kūdikystę bei vaikystę ir yra intensyviausias kultūros mokymosi laikotarpis. Svarbiausias socializacijos veiksnys – šeima. O antrinė – vėlesniais vaikystės ir brendimo metais. Šiai stadijai svarbiausi socializacijos veiksniai yra mokykla, amžiaus grupės, organizacijos, žiniasklaida ir galiausiai darbovietė.
Žiūrint į visus knygos autoriaus pateiktus pavyzdžius,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2376 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Ar kiekviena visuomenė turi vientisą kultūrą ?3
  • 2. Ar komunikacijų globalizavimas padės mums geriau suprasti kultūrų skirtybes, ar jas sunaikins suvienodinimas ?.4
  • 3. Kas yra skurdas? Kas yra absoliutus ir santykinis skurdas, skurdo riba? Kuri iš skurdo sampratų atrodo labiau pagrįsta ir kodėl ?5

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (2376 ž.)
Darbo duomenys
  • Sociologijos namų darbas
  • 9 psl., (2376 ž.)
  • Word failas 84 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt