Analizės

S. Geda "Jotvingių žemė"

10   (1 atsiliepimai)
S. Geda "Jotvingių žemė" 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Sigitas Geda yra žymus dvidešimtojo amžiaus pabaigos ir dvidešimt pirmojo amžiaus pradžios lietuvių poetas, dramaturgas, literatūros kritikas bei vertėjas, modernizmo krypties atstovas. Žinomiausi jo kūriniai „Pėdos“, „Mėnulio žiedai“, „Mamutų tėvynė“ bei poema strazdas. Šio autoriaus kūriniuose mistinis pasaulis ir istorinė praeitis susipina su realybės detalėmis, parodomas artimas žmogaus ir gamtos tarpusavio ryšys, pabrėžiama pirmykštė žmogaus prigimtis, vartojami lietuvių mitologijos kontekstai. Šių bruožų galime rasti ir nagrinėjamame eilėraštyje.
Eilėraštis yra nedidelės apimties, sudarytas iš penkių klasikinės formos ketureilių posmelių. Pavadinimas „Jotvingių žemė“ yra vartojamas tiesiogine prasme. Jis nusako vietą, kuri yra glaudžiais susijusi su Lietuvos istorine praeitimi. Šis eilėraštis yra apie kasdieninius žmonių darbus bei pagonybę. Pagrindinė mintis – kad kasdieniniame žmonių gyvenime nepaisant visų darbų žmogui yra svarbus tikėjimas, istorinė gimtojo krašto praeitis.
Pirmojo posmelio pirmoji eilutė yra labai informatyvi, ji parodo, kad lyrinis subjektas yra artimas aprašomam kraštui („parvažiavau namo“), parodo jo kilmę bei sąsają su gimtinės istorija. Taip pat šioje eilutėje yra tiksliai nusakomas laikas. Eilėraščio vyksmo laikas yra pavasario pabaiga, gegužės mėnuo. Toliau yra kuriamas vizualinis įspūdis. Piešiamas peizažas („Boružės, gulinčios po akmenėliais/O prie upelių landžiojo karvytės“), kuriam deminutyvai („akmenėliai“, „upeliai“, „karvytės“) suteikia švelnumo, ramumo pojūtį. Taigi šis posmelis yra informatyvus. Vartojamos meninės priemonės padeda kurti nuotaiką bei sustiprina estetinį įspūdį.
Antrajame posme dėmesys nukreipiamas į kitą žmogaus pojūtį – uoslę („kvepėjo alksnio luobu“), tai padeda sustiprinti meninį įspūdį. Gausus vaizdingų veiksmažodžių („kvepėjo“, „sodino“, „pleveno“) vartojimas parodo, jog...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 468 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (468 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 1 psl., (468 ž.)
  • Word failas 13 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt