Referatai

Styginis muzikos instrumentas – klasikinė gitara

9.0   (3 atsiliepimai)
Styginis muzikos instrumentas – klasikinė gitara 1 puslapis
Styginis muzikos instrumentas – klasikinė gitara 2 puslapis
Styginis muzikos instrumentas – klasikinė gitara 3 puslapis
Styginis muzikos instrumentas – klasikinė gitara 4 puslapis
Styginis muzikos instrumentas – klasikinė gitara 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

2004 m.
Gitara (isp. guittarra, gr. kithara) – gnaibomasis styginis muzikos instrumentas su plokščia nugarėle ir įliemenuota korpuso linija. Gitaros pavadinimas kilo iš senovės graikų lyros kitaros, kuria skambinęs graikų dievas Apolonas. Klasikinė gitara – ispanų meistrų sukurtas instrumentas, kurio forma beveik nepakito nuo 1882 m., skirta atlikti klasikinei ar šiuolaikinei akademiniai muzikai.Tai romantinės prigimties instrumentas, arabų (maurų) atvežtas į Ispaniją VIII–IX a. Nuo tada Ispanija yra tikrosios, klasikinės gitaros tėvynė. Yra žinių, kad gitaros forma buvo sukurta ir ja skambino jau dvyliktame šimtmetyje. Mauriškosios gitaros skambinimo bruožų turi flamenko technika. Per Graikiją gitara pateko į Italiją su gnaibymo technika (lotyniškoji gitara), o XVI a. pabaigoje šis gražaus tembro ir plačių išraiškos galimybių instrumentas paplito po visą Europą ir pagal populiarumą prilygo liutniai. Liutnininkai pradėjo skambinti ir 4–5 dvigubų (chorinių) stygų gitaromis. Gitara būdavo skambinama Liudviko XIV ir Karolio II rūmuose, o jos populiarumas tai kildavo, tai krisdavo iki XIX a. vidurio. Nepaisant garsių kūrinių, kuriuos kūrė ir skambino Fernandas Soras bei Mauras Džuljanis XIX a. pradžioje, gitara liko tik mėgėjų instrumentas „skambinti pavėsinėje, buduare ir pritarti švelnioms meilės dainoms".
Nors nemažai buvo rašyta apie klasikinės gitaros istoriją ir kilmę, nėra tiksliai žinomos ankstyvojo instrumento sukūrimo aplinkybės. Senų laikų informacijos fragmentai byloja apie styginių gnaibomųjų arba strykinių instrumentų egzistavimą, tačiau momentas, nuo kurio gitara tapo tokia, kokią mes ją dabar pažįstame, raštiškai neužfiksuotas. Be to, nėra įrodyta, kad rebec, liutnia, mauriška gitara, šiaurės afrikietiška gitara aud (arba al'ud) ar kažkokie kiti styginiai instrumentai sutinkami viduramžių Europoje, yra tiesioginiai šiuolaikinės klasikinės gitaros pirmtakai.
Pastaraisiais dešimtmečiais gitara tapo pirmaujančiu koncertiniu instrumentu.
Klasikinės gitaros raida
Kai maurai atvežė gitarą į Europą, ji buvo labai primityvus tristygis instrumentas. XVIII a. pabaigoje gitaros dvigubos stygos buvo pakeistos viengubomis, gitara tapo šešiastyge. Vietoj tabulatūros (tab'ų) pradėta rašyti natas penklinėje. Išspausdinta daug vadovėlių (ypač Ispanijoje). Klasikinės gitaros konstrukciją 1854–1883 m. Almerijoje (Ispanija)...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1310 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1310 ž.)
Darbo duomenys
  • Muzikų instrumentų referatas
  • 5 psl., (1310 ž.)
  • Word failas 401 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt