Leidžiama vesti pamoką: Metodininkas
Mokytojas Doc. Leonas Paulauskas
Česlovas Girkantas
2007-10-01
Braižybos pamokos, vedamos
Simono Česnausko
Tytuvėnų gimnazijos 3 g klasėje (2007-10-01)
Išplėstinis pamokos planas
Tema: Matmenys ir masteliai;
Tikslai:
Mokomieji (pažintiniai):
• Mokyti teisingai žymėti matmenis ir panaikinti neteisingus tos srities mokėjimus, suformuotus kitų dalykų pamokose;
• Priminti (iš geografijos pamokų) mastelio paskirtį ir mokyti jį praktiškai taikyti brėžinyje;
Lavinamieji:
• Lavinama vaizduotė, loginis, erdvinis mąstymas;
• Lavinti judesius braižant;
• Lavinti kruopštumo įgūdžius;
• Skatinti naudotis anksčiau įgytomis žiniomis;
• Lavinami įgūdžiai naudotis braižymo įrankiais;
• Ugdomas žodynas, grafinė kalba;
• Skatinamas gebėjimas analizuoti, stebėti;
Auklėjamieji:
• Pratinti prie kruopštaus darbo;
• Ugdyti stropumą;
• Asmens savybių ugdymas, tvarkingas užduočių pateikimas;
• Skatinama savarankiškai projektuoti detales;
• Skatinami gebėjimai analizuoti, stebėti;
Metodai:
• Žodiniai – aiškinimas, pokalbis, klausimai-atsakymai;
• Vaizdinis – plakatų demonstravimas, braižymas lentoje;
• Praktinis – stebėjimas, trumpas praktinis darbas;
Pamokos tipas: mišrus
Mokymo priemonės:
• Mokymo: plakatai, vadovėlis, mokytojo aiškinimas;
• Darbo: darbo sąsiuvinis, liniuotės, skriestuvai, pieštukai;
Literatūra:
• „Braižyba“, I.Burneckienė, 1998.
PAMOKOS EIGA
Pamokos dalys
Laikas
(Nurodoma sulig kelinta minute baigiama pamokos dalis)
Pamokos dalies išplėstinis aprašymas
Organizacinė dalis
2 min.
Pasisveikinimas. Pasiruošimas pamokai.
Kol mokiniai ruošiasi pamokai, mokytojas užpildo žurnalą.
Praeitos pamokos kartojimas
7 min.
Užpildžius žurnalą surašomi pažymiai už praeitą namų darbą. Po to mokiniai trumpai apklausiami.
Trumpa apklausa mokiniai yra patikrinami kaip įsisavino praėjusios pamokos medžiagą. Ar teisingai vartoja terminus.
Užduodami klausimai:
• Kokius žinote linijų tipus, kam kiekviena jų reikalinga?
• Kokie linijų storiai?
• Kokia linijų svarba brėžiniui?
• Kokie standartiniai šriftų dydžiai?
• Kokiu kampu pakrypęs A tipo šriftas?
Baigus apžiūrimi namuose atlikti darbai, analizuojami pasiekimai, klaidos, surašomi įvertinimai.
Naujos medžiagos dėstymas.
30 min.
Paskelbiama naujos pamokos tema – „Išklotinės“ ir pradedama dėstyti naują medžiagą, paaiškinti iliustracijas vadovėlyje.
Matmenys
Brėžiniai gali būti su matmenimis ir be jų. Jei nėra matmenų, neįmanoma tiksliai pagaminti detalės. Pagrindinei daikto formos idėjai išreikšti dažnai pakanka vien kontūrinio brėžinio, tuomet matmenų nerašome.
Žiūrėdami į vaizdus, suvokiame daikto formą, bet ne jos dydžius. Juos nusako matmenys. Labai svarbu mokėti juos visus ir teisingai užrašyti, nes ir daiktas, padarytas pagal neteisingų matmenų brėžinį, bus brokas. Jei brėžinys skiriamas gamybai, remontui, tai matmenys būtini. Matmenų žymėjimo taisyklių ir...
Šį darbą sudaro 929 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!